מספרת סיפורים

עדנה קנטי, סטנדאפיסטית

*שם:  
*טלפון:  
אימייל:  
*הערה:  


 • עדנה קנטי נולדה בשנת 1954 בעיירה ארק בצפון פרס.

   כל השנים היתה העיירה ארק סתם עיירה פרסית שאף אחד לא היכיר, והנה בנו בה הפרסים את הכור האטומי שלהם והפכו את עיר הולדתה של עדנה לעיר שעיני כל העולם נשואות אליו.

  אימא שלה אמרה לה שהיא נולדה שבועיים אחרי פסח. מאחר שאי אפשר לכתוב בתעודת הלידה "שבועיים אחרי פסח", היא חשבה שהתאריך 5.5.1954 הוא ממש תאריך עם מזל ואימצה אותו. אחר כך הסתבר שאפשר להמיר את תאריך הלידה המוסלמי לתאריך גרגוריאני אבל היא לא משוגעת עד כדי לבדוק מה התאריך האמיתי, עוד יצא לה תאריך לא סקסי בכלל כמו 16.4 והיא כבר התאהבה בחמש חמש בתאריך שהיא המציאה לעצמה.

  המשפחה שלה עלתה לארץ בשנת 1959 ושוכנה בשכונת הרכבת בקריית גת בדירת שניים וחצי חדרים עם שירותים בחוץ ומיטות סוכנות בפנים. היא למדה שנתיים בבית הספר חב"ד בקריית גת. משך השנתיים האלה היא פחדה פחד מוות מאלוהים ומהתמונה של הרבי מילובביץ עד שאימא שלה החליטה שמספיק עם הדת והעבירה אותה לבית ספר חילוני, שם עדיין היא התפלאה כמה חודשים איך התקרה לא נופלת על התלמידים שבמקום להגיד "השם" ו"אלוקים" הם אומרים אדוני ואלוהים.

  בבית הספר התיכון על שם רוגוזין בקריית גת היא הייתה עילוי במקצועות רבים, בעיקר במתמטיקה. אפילו המורה אפשטיין אמרה פעם לגילה אזולאי שהיתה חובבת גדולה של חצאיות מיני ואיפור על העיניים "בגלל שאת לא לומדת את תקבלי ארבע בתעודה" ומייד תקנה את עצמה ואמרה "את לא תקבלי ארבע, כי את לא משקיעה. את תקבלי אפס בתעודה. עדנה שמשקיעה, היא תקבל ארבע".

  בצבא היא שרתה בין השנים 1972-1974 בכור האטומי בדימונה ובמלחמת יום הכיפורים קיבלה את עיטור העוז על הצלת חיי המפקדת שלה תחת אש. ומי שלא מאמין מוזמן לבוא להופעה "אהבה וצרות אחרות " ולשמוע איך בדיוק זה קרה.

  היא השתחררה מהצבא ונסעה ברכבת עם מזוודה אדומה להתגלגל ברחוב אבן גבירול בתל אביב, כמעט ליפול לכל הפחים שמחכים לבנות עיירות פיתוח שמגיעות לעיר הגדולה ואף על פי שאין לה הרבה מידי שכל, היא הצליחה לצאת מכל הפחים ההם.

  היא למדה באוניברסיטת תל אביב ספרות ולשון. היא שנאה את הלימודים לכן היא סיימה את כל המטלות ראשונה מכל המחזור כמו מישהו שבולע מהר מהר תרופה מרה במיוחד. ואז, עם תואר אקדמאי ביד היא הלכה להיות אשת מכירות של מכונות צילום ופקסימיליות.

  התחתנה, ילדה, ילדה, ילדה, ילדה, בסך הכל ארבע פעמים. כל ילד נתן לה מתנה שני קילו שנשארו עליה עד עצם היום הזה ואוטוטו היא עושה דיאטה ומשילה אותם. כדי להיות אימא טובה היא הלכה ללמוד הוראה בסמינר הקיבוצים, לימדה בשני בתי ספר, משניהם פיטרו אותה אחרי שנה, מסיבות טובות בהחלט. אז היא חזרה להיות אשת מכירות והבינה שהיא ממש מצליחה בעבודה מפני שהיא, כמו כל אנשי המכירות מספרת סיפורים לאנשי הרכש. לכן, החליטה ללכת לדבר האמיתי, למדה בבית אריאלה שנתיים קורס מספרי סיפורים והמשיכה בסדנה של יוסי אלפי שמייד אחרי השיעור הראשון הזמין אותה להופיע בפסטיבל מספרי סיפורים.

  מאז היא מספרת בחוגי בית, מתנסים, חדרי מורים, גמלאים, חברות ביום האישה, בימי הולדת ובעיקר לבעלה

BizMakeBiz פותח ע"י