מספרת סיפורים

עדנה קנטי, סטנדאפיסטית

*שם:  
*טלפון:  
אימייל:  
*הערה:  


 • הופעות לועדי עובדים

  יש משהו מקסים בהופעה בפני אנשים בערב, ופגישה איתם למחרת בבוקר.

  לא פעם אני מופיעה בפני קבוצה של אנשים ממקום עבודה כאשר הם נופשים במלון בים המלח, אילת או קיסריה. ההופעה בערב, הולכים לישון, האנשים מעכלים את החומרים שהם שמעו. הם נזכרים כי גם אימא שלהם, או סבתא שלהם לא התחתנה מתוך אהבה, מישהו סגר עסקה עם מישהו ובאו אליה ואמרו : תכירי בבקשה, זה בעלך. הם נזכרים איך גם הם, או ההורים שלהם, גרו בבית בו המקלחת הייתה בחוץ והם התקלחו פעם בשבוע, עם ליפה שהשאירה אותם מדממים. הם נזכרים בסיפורי העלייה והקליטה שלהם, או של הוריהם בעיר, בעיירה או במושב.

   ואז, בבוקר, אני קמה לאכול ארוחת בוקר בחדר האוכל של המלון. האנשים שהלכו לישון עם הסיפורים שלי קוראים לי, מבקשים שאשב לידם, ועכשיו, שדווקא אני אקשיב לסיפורים שלהם. אלה הימיים שבהם אני נזכרת איך מרגישה כלה בחופתה. אין כיף יותר גדול מלשמוע סיפורים שהתעוררו אצל אנשים בראש או בלב, אחרי שהם שמעו את הסיפורים שלי.

  היא התקשרה להזמין אותי להופיע בחברה שלה. כמו תמיד, שאלתי מי הקהל. חברת הייטק ביקנעם, רובם גברים רובם בגילים 25 עד ארבעים. קצת נבהלתי. הייטקיסטים צעירים מאזור התעשיה ביקנעם הם לא הקהל שהייתי חושבת שיתפעלו מסיפורי האהבה והילדות שלי. אני רגילה לקהל אחר. היא הרגיעה אותי שהייטקיסטים של יקנעם הם לא הייטקיסטים של המרכז ומאחר והיא ראתה את ההופעה שלי, היא בטוחה שהם יתמוגגו. קצת מודאגת הגעתי לאולם. הרבה גברים, רובם צעירים, ומעט נשים, נכנסו. בשורה הראשונה ישב זוג שנראה עדיין בירח דבש. אני מכירה את הופעות הסטנד אפ כאשר הסטנדאפיסטית יורדת על יושבי השורה הראשונה. אני אף פעם לא יורדת על הקהל אבל אני משלבת אותו. שאלתי אותם כמה שאלות והסתבר שהם היכירו בעבודה, התחתנו לא מכבר והם עדיין מרגישים בירח דבש. זה הספיק כדי להפוך אותם למסמר הערב. כל סיפורי האהבה התייחסו גם אליהם, דווקא אותה שאלתי אם היא זוכרת את הנשיקה הראשונה שלה. דווקא אותו שאלתי אם גם הוא ניסה להרשים אותה בסיפורי הגבורה שלו בצבא (הסתבר שהוא היה מגד בצנחנים)כל הקהל, שליווה משך החודשים האחרונים את סיפור האהבה שלהם, התמוגג מהחיבור בין הסיפורים שלי לבין הסיפור של הזוג שמקום העבודה היה המצע עליו צמחה האהבה שלהם.

  בסוף ההופעה, בין התודות, הנשיקות והכיף הלא נגמר, לא הבנתי למה דאגתי כל כך

BizMakeBiz פותח ע"י